![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3342357
*
nr 334 2357
Spegel
H.105 (nyprod.)
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 11:22:28
1
700 kr
1/11 10:17:05
2
850 kr
1/11 11:49:44
1
800 kr
1/11 11:50:13
1
850 kr
1/11 11:50:42
1
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 334 2357
Spegel
H.105 (nyprod.)
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 11:22:28 | 1 | 700 kr |
1/11 10:17:05 | 2 | 850 kr |
1/11 11:49:44 | 1 | 800 kr |
1/11 11:50:13 | 1 | 850 kr |
1/11 11:50:42 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53